Taháky nejen do češtiny!!!

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ne (3926)
 

Ano (3845)
 

Odkazy

Písničky z filmů ZDARMA

Mamma mia!, Honey, Let´s Dance a dalších mnoho hudebních a tanečních filmů...

Libimseti.cz

Založ si vlastní profil a najdi spoustu kamarádů....

Španělština pro každého

Španělská slovíčka, slovesa, fráze,diskuze,.....

MP3 zdarma

Tisíce mp3trojek zdarma!!!!!!!

AUKRO

Každý den nové zboží...od 1Kč!!

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

Statistika

Charlotta Bronteová

Jana Eyrová

Jana vyrůstala u své bohaté tety, která ji nenáviděla. Když se Jana bránila proti útoku jejího syna Jana, rozhodla se, že dívku pošle do školy. V Loowodském ústavu prožije Jana osm let ve skromných podmínkách a poté se rozhodne podat si inzerát na místo vychovatelky. Je přijata v Thorfieldu, kde má učit malou Francouzsku Adélku. Pod vedením hospodyně je zde šťastná. Po nějaké době pomůže na cestě osamělému jezdci, o kterém se později dozví, že je majitelem Thorfieldu. Pan Orchester si po krátké době Janu velice oblíbí. Jednou v noci ucítí Jana kouř a pana Rochestera zachrání z plamenů, které někdo založil v jeho pokoji. Tato příhoda je poněkud ututlána a Jana si poprvé uvědomí, že v Thorfieldu je nějaké hrůzné tajemství.
Pán Thorfieldu si brzy pozve šlechtickou společnost a po Janě vyžaduje, aby s nimi trávila večery. Jednou za nimi přijde stará cikánská věštkyně. Poté co předpověděla budoucnost snoubence pana Rochestera si zavolá Janu. Ta se dozví, že věštkyně je pan Rochester. Ke společnosti se připojí podivín pan Mason, který je opět za záhadných okolností zraněn. Jana ho ošetřuje, ale tajemství je před ní ukryto.
Po odjezdu smetánky požádá pan Rochester Janu o ruku. Ta je do něj již dlouho zamilovaná, a proto souhlasí. Při svatebním obřadu se však od pana Masona dozvídá, že je Rochester již ženatý, a to se šílenou ženou, která se ho snažila zabít.
Jana prchá a v zuboženém stavu ji nachází kněz Jan Křtitel, o kterém se brzy dozví, že je její bratranec. Její strýc zemřel a zanechal ji bohatství, o kterém se ji ani nesnilo. Křtitel Janu žádá, aby s ním odjela jako manželka za misionářskou kariérou, ale Jana odmítá.
Vyjíždí hledat pana Rochestera, který je již svobodný. V Thorfieldu totiž vznikl požár, který zahubil jeho ženu a jeho připravil o zrak a ruku. Jana se k němu vrátí a konečně se vezmou. Po několika letech šťastného manželství začíná pan Rochester vidět na jedno oko a konečně spatří své potomky.
Žádné komentáře
 
.